‌🏴

🏴
روز ۲۵۶ ام هر سال (معادل عدد ۱۰۰ در مبنای شانزده) مطابق با ۱۳ سپتامبر ( ۱۲ سپتامبر در سال‌های کبیسه ) به عنوان روز برنامه‌نویسان نام گرفته ‌است.
🏴
روسیه اولین کشوری بود که این روز را به عنوان روز برنامه‌نویس به رسمیت شناخت و پس از آن کشورهای آلمان،کانادا، چین، کرواسی، فرانسه، گوآتمالا، هند،بلژیک، استرالیا، نیوزیلند، لهستان، اسلوونی،بریتانیا، و ایالات متحده نیز این روز را به عنوان روز برنامه‌نویس به رسمیت شناختند.
🏴
از جمله دلایل انتخاب عدد ۲۵۶ به عنوان روز برنامه‌نویس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
🏴
عدد ۲۵۶ بزرگترین توان عدد ۲ کوچکتر از ۳۶۵ که تعداد روزهای یک سال است، می‌باشد.در سیستم دودویی کامپیوتری تعداد اعدادی که می‌توان توسط یک بایت تولیدکرد ۲۵۶ تا می‌باشد.عدد ۲۵۶ به صورت کلی برای برنامه‌نویس‌ها عددی آشناست.
🏴
اما قسمت جالب این روز،این است که...هر کشور ۲۵۶ مین روز از آغاز سال خودشون رو به به چنین مناسبتی اختصاص دادند،از روز اول ژانویه تا ۱۳م یا در سال کبیسه ۱۲م سپتامبر،۲۵۶ روز گذشته و مطابق با سیستم برنامه نویسان میباشد و کاملا درست....اما سال شمسی با میلادی ، روز آغازین سال مشترکی ندارند.
🏴
در تقویم شمسی، ۲۵۶امین روز سال شمسی مصادف با دهم آذر را می‌توان به‌عنوان روز برنامه‌نویس نامید. این تاریخ غیررسمی بوده و در تقویم رسمی ایران ثبت نشده‌است. اما برای ثبت رسمی آن کمپین جمع‌آوری امضاء راه افتاده‌ است.
🏴
که امیدواریم درصوتیکه برخی به ظاهر برنامه نویسان،خود را از تاریخ میلادی جدا کرده و به تاریخ و تقویم کشور خود بپیوندند،دهم آذر ماه را به عنوان روز برنامه نویس به ثبت خواهیم رساند.
🏴
طرف یه جوری تبریک میگه این روز رو،انگار کریسمس،جشن سال نو میگیره.داداش ما اول فروردین سال جدیدمون شروع میشه.
🏴
اگه واقعا برنامه نویسی ، ۲۵۶ روز از اول فروردین بیا جلو،نه از اول ژانویه...
#گاهی_فکر_کردن_سخت_است